03833338527
شهرکرد، بلوار کاشانی، نرسیده به مدیریت بانک کشاورزی، نبش کوچه7
امروز سه شنبه 1403/3/29
 • تفاوت پس انداز نمودن وجوه اندک در بانک با خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟

  +

  برای سرمایه گذاری در بانك ، چنانچه بخواهید سود دریافتیتان قابل توجه باشد، باید در ابتدا مبلغ قابل توجهی  را پس انداز نمایید . سپرده گذاری در بانكها به دو صورت انجام میشود:

  سپرده گذاری در انواع حسابهای بلند مدت بانكی: این نوع سرمایه گذاری  معمولاً مستلزم داشتن سرمایه هنگفتی  است كه به صورت یكباره سپرده گذاری شده و تا پایان مدت قرارداد قابل برداشت و استفاده نیست. در صورت استفاده، میزان نرخ سود آنها متناسب با مدت زمان سپرده گذاری  تعدیل میشود.

  در هیچ یك از دو روش بالا هیچكدام از مزایای پوششهای بیمه ای  ارائه نمیشود. 

  ولی در بیمه عمر و سرمایه گذاری:

  با پرداخت تنها یك حق بیمه، شركت بیمه در صورت فوت بیمه شده میبایست تمام سرمایه فوت تعیین شده و حتی سرمایه فوت بر اثر حادثه را به استفاده كنندگان پرداخت كند ، در حالیكه در سپرده گذاری در بانك چنین پوششی وجود ندارد. بنابراین برای پوشش این خطرات و نیز جبران سایر هزینه ها، شركت های بیمه ناگزیر به داشتن ذخیره معقولی هستند تا بتوانند تعهدات خود را ایفا كنند.
  بنابراین از مزیت های بیمه های عمر و سرمایه گذاری به طور خلاصه میتوان به ارائه  پوشش های بیمه ای از ابتدای قرارداد ، امکان برداشت از اندوحته ، اخذ وام بدون ضامن و وثیقه و سود مشارکت در منافع را نام برد.

 • بیمه ایرانچرا بیمه عمر وسرمایه گذاری برای جوانان مناسب است ؟

  +

  بیمه عمر وسرمایه گذاری علاوه بر ایجاد شرایط خاص جهت پس انداز و سرمایه گذاری با سرماه بسیار اندک ( تنها روزی 1000 تومان ) علاوه بر ایجاد ارامش بیشتر در زندگی و پوشش حوادث احتمالی که همه ما را تهدید میکند دارای شرایط ساده تری برای افراد جوان نسبت به  افراد میانسال و سالمندان  میباشد که مهمترین آن عدم نیاز به ازمایشات پزشکی برای افراد زیر 40 سال میباشد.

 • بیمه ایرانمن بیمه تامین اجتماعی دارم، چرا باید بیمه عمر و سرمایه گذاری بخرم؟

  +

  اول اینكه بیمه های اجتماعی از جمله تامین اجتماعی و خدمات درمانی، ماهیت درمانی دارند یعنی عمدتاً حق بیمه های پرداختی شما صرف هزینه های درمانی میشود و تفاوت بسیاری با بیمه عمر و سرمایه گذاری دارند. شما میتوانید بیمه عمر و سرمایه گذاری را به عنوان مكمل بیمه های تامین اجتماعی خریداری كنید.
  در صورت فوت فرد در بیمه تامین اجتماعی غیر از مبلغ ناچیزی از هزینه كفن و دفن (تا سقف 200.000 تومان) پولی به بازماندگان پرداخت نمیشود، در حالیكه در بیمه عمر و سرمایه گذاری چنانچه خدای ناكرده اتفاقی برای بیمه گذار بیافتد حتی اگر یك قسط از حق بیمه را هم پرداخت كرده باشد، علاوه بر پرداخت سرمایه فوت ، چنانچه پوشش فوت بر اثر حادثه هم خریداری شده باشد، تا ۳ برابر سرمایه فوت، به بازماندگان پول پرداخت میگردد.  در حالیكه در بیمه تامین اجتماعی ، حقوق به بازماندگان تحت شرایط خاص ( از میان فرزندان تنها به فرزند دختر و مجرد) انتقال می یابد.
  حق بیمه های پرداختی شما به سازمان تامین اجتماعی قابلیت بازخریدی ندارد. شما ۷% حقوق دریافتیتان را ماهیانه بابت  حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت میكنید، اگر استفاده ای هم از آن نكنید نمیتوانید مبالغ پرداختی خود را بازخرید كنید. در حالیکه در بیمه عمر و سرمایه گذاری، حق بیمه های پرداختی شما برخلاف تامین اجتماعی امکان بازخریدی داشته  و در پایان دوره به همراه سود با بهره مرکب محاسبه میشود و به صورت یکجا و یا مستمری قابل دریافت میباشد .

 • آیا اشخاص بیمار نیز می توانند تحت پو شش این بیمه نامه قرار گیرند؟

  +

  برخی از بیماری ها با نظر پزشک و دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن می باشد ولی بیماری های لاعلاج قابل بیمه شدن نمی باشد. در عین حال برای اینکه بیمه گر و بیمه گذار با مشکل مواجه نشوند بهتر است پرسش نامه با دقت مطالعه وتکمیل گردد.

 • بیمه ایراناستثنایات این بیمه نامه چیست؟

  +


  الف – مسابقات سرعت و اکتشاف و پروازهای اکروباتی
  ب – خطر جنگ و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی داشتته باشد .
  ج - خودکشی قبل گذشت سه سال از شروع  بیمه مگر اینکه ثابت شود خودکشی غیر ارادی بوده
  د - در صورتیکه استفاده کننده یا بیمه گذار مسبب مرگ بیمه شده باشند ( در مواردی که بیمه شده و بیمه گذار یک نفر نمیباشد)

 • بیمه ایرانآیا می توان سرمایه بیمه عمررا افزایش و یا کاهش داد؟

  +

  بیمه گذارمی تواند هر ساله  تقاضای تغییرات سرمایه و مدت بیمه را نماید .

  درصورت تاخیر در پرداخت چگونه عمل می شود ؟ ( آیا شرکت بیمه منتظر تاخیر یکی از اقساط است تا از پرداخت خسارت یا سرمایه شانه خالی کند )    

  چنانچه بیمه گذار به هر علت حق بیمه خود را پرداخت نکند ، شرکت بیمه پارسیان مبلغ حق بیمه را از اندوخته بیمه گذار کسر میکند و در صورتی که میزان اندوخته به اندازه حق بیمه نباشد پس از ارسال اخطار کتبی بیمه نامه باطل میشود .

 • آیا می توان حق بیمه را به صورت سالیانه ویا یکجا پرداخت نمود ؟

  +

  بله ، و به علت روز شمار بودن و بهره مرکب سود در بیمه عمر ایران ، بیمه گذار میتواند با پرداخت حق بیمه به صورت سالیانه و یا یکجا ، سود بسیار بسیار بالاتری را دریافت کند . آلبرت انیشتن قانون بهره مرکب را اعجاز هفتم دنیا مینامد. 

 • بیمه ایراناگر کسی اطلاعات پرسشنامه را به غلط پرنماید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

  +

  در صورت ارائه اطلاعات غلط بیمه گر در ارائه نرخ دچار اشتباه خواهد شد . که اگر این اظهارات از روی عمد باشد بیمه نامه باطل خواهد شد وحق بیمه پرداختی قابل استرداد نخواهد بود و در صورتیکه این اظهارات از روی سهو ونا اگاهی باشد فقط ذخیره ریاضی و یا ارزش بازخریدی بیمه نامه قابل استرداد خواهد بود .
  لذا خواهشمند است در پر کردن پرسشنامه دقت لازم را مبذول فرمایید .

 • پرسشهایی از قبیل سن ، اعضای خانواده و وضعیت سلامتی بیمه شده برای چیست ؟

  +

  اساس قرار داد پرسش هایی است که درون پرسشنامه مطرح شده و هر یک از سوالات مطرح شده در نرخ حق بیمه تا ثیر گزار می باشد. مثلا سلامت یا عدم سلامت اعضای درجه یک خانواده از نظر وراثتی از طرف پزشک معتمد شرکت بیمه پارسیان  بررسی و نرخ متناسب با آن پیشنهاد می شود از این روست که نرخ دهی در بیمه اشخاص تقریبی است و نرخ نهایی بعد از نظریه پزشک اعلام می گردد .

 • برای تهیه بهترین شرایط بیمه عمر و سرمایه گذاری حداقل چه قدر باید سرمایه گذاری کنم ؟

  +

  برای تامین آتیه فرزندان عزیز خود میتوانید  با پرداخت سالیانه از 200 هزار تومان ( روزی 548 تومان ! ) و برای بزرگسالان هم  از سالیانه 600 هزار تومان (روزی 1640 تومان ! ) به بالا صاحب بهترین  بیمه عمر و سرمایه گذاری شوید .

 • بیمه ایرانبهترین شرایط پرداخت اقساط بیمه نامه به چه شکلی است ؟

  +

  بهترین نحوه پرداخت حق بیمه اقساط بیمه عمر و سرمایه گذاری ، به صورت پرداخت سالیانه میباشد  ، لازم به ذکر است که با توجه به روز شمار بودن سود اندوخته و تعلق گرفتن بهره مرکب  ، با پرداخت اقساط زودتر از سررسید سود  بسیار بیشتری به اندوخته تعلق میگیرد .

 • چگونه میتوان از کاهش ارزش بیمه و سرمایه با توجه به کاهش ارزش پول جلوگیری کرد ؟

  +

  با توجه به رشد نرخ تورم به صورت سالیانه و در نتیجه کاهش ارزش پول نقد این امکان به بیمه گذار داده شده تا به صورت سالیانه بین 5 تا 20 درصد حق بیمه و مبلغ بیمه نامه را افزایش دهد .

 • آیا امکان برداشت از اندوخته بیمه نامه در طول مدت بیمه وجود دارد ؟

  +

  بله ، بیمه گذار میتواند  از ابتدای سال سوم حداکثر تا 30 درصد میزان اندوخته و از سال ابتدای سال هفتم تا 90 درصد اندوخته خود را برداشت نماید

 • شرایط دریافت وام چیست ؟

  +

  بیمه گذار میتواند از ابتدای سال سوم تا سقف 90 درصد اندوخته خود را وام بگیرد ، بهره این وام سه درصد بیشتر از سود پرداختی توسط بیمه گر به اندوخته بیمه گذار میباشد .

 • منظور از پرداخت کمک هزینه بیماریهای خاص چیست ؟

  +

  در صورت انتخاب این پوشش در زمان عقد بیمه نامه در صورتی که بیمه شده پس از گذشت 3 ماه از عقد بیمه نامه به علت  یکی از بیماریهای سرطان ، سکته مغزی ، سکته قلبی ، عمل جراحی عروق کرونر و پیوند اصلی اعضای بدن  در بیمارستان بستری گردد ،  بیمه گر بخشی از هزینه های درمانی را به میزان 30 درصد سرمایه فوت و تا سقف 20 میلیون تومان پرداخت مینماید .

 • پوشش پرداخت سرمایه فوت بر اثر حادثه چیست ؟

  +

  در صورت  انتخاب این پوشش  هرگاه بیمه شده به علت حادثه فوت شود سرمایه بیشتری ( تا سه برابر سرمایه فوت به هر علت ) علاوه بر سرمایه تعین شده برای فوت به استفاده کنندگان ( ذینفعان ) پرداخت میشود .

 • اعتبار بیمه نامه عمر وسرمایه گذاری چگونه تضمین میشود ؟

  +

  طبق قانون بیمه مرکزی ایران 50 درصد تمامی حق بیمه انواع بیمه اشخاص باید به حساب بیمه مرکزی بیمه واریز گردد و در عوض بیمه مرکزی به صورت اتکایی عمل کرده و حتی در صورت ورشکستگی شرکت بیمه  ، بیمه مرکزی ایران متعهد به پرداخت تمامی تعهدات به بیمه گذار  خواهد بود . 

 • مزایای بیمه بدنه ایران چیست ؟

  +

  شما می توانید با خرید بیمه نامه بدنه ، چنانچه مقصر حادثه باشید ، خسارت وارده به خودروی خودرا جبران نمایید.

  شما می توانید حتی در صورتی که مقصر حادثه نیستید و بیمه نامه شخص ثالث طرف حادثه امکان پرداخت کل خسارت شمارا ندارد ، از بیمه نامه بدنه خود برای دریافت مابقی خسارت اقدام نمایید.

 • پوششهای اصلی بیمه بدنه ایران شامل چه مواردی است ؟

  +

  حادثه (کلی و جزئی)
  واژگون شدن خودرو
  حریق (آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار)
  برخورد دو وسیله نقلیه به هم یا برخورد با یک جسم ثابت یا متحرک
  برخورد اشیاء به اتومبیل (اتومبیل در حال حرکت و سکون)
  سقوط خودرو
  سرقت کلی خودرو

 • پوششهای اضافی بیمه بدنه بیمه ایران شامل چه مواردی است ؟

  +

  سرقت درجا (جزئی) قطعات و لوازم: در این پوشش جبران هزینه سرقت در محل لوازم خودرو از قبیل لوازم صوتی ، رینگ و لاستیک و سایر قطعلاتی که بنا به درخواست بیمه گذار در بیمه نامه تعیین شده است ، امکان پذیر می باشد.
  هزینه ایاب و ذهاب : در این پوشش هزینه ایاب و ذهاب بیمه گذار در صورت عدم استفاده ازوسیله نقلیه به دلیل وارد شدن یکی از خسارت های مشمول تعهد بیمه نامه ، پرداخت می گردد.
  پاشیده شدن مواد شمیایی و اسیدی: در این پوشش، خسارت وارده به وسیله نقلیه در صورت پاشیده شدن مواد شمیایی و اسیدی، پرداخت می گردد.
  شکست شیشه : درصورتی که علت شکست شیشه مستقل از خطرات اصلی در بیمه نامه باشد، خسارت قابل پرداخت است.
  سیل ، زلزله ، آتشفشان
  طوفان و تگرگ و گردباد
  نوسان قیمت ها : در صورتی که در زمان بروز حادثه، قیمت روز بازارخودرو نسبت به قیمت بیمه شده آن بالاتر باشد ، می توان باداشتن این پوشش،خسارت را به ارزش واقعی روز دریافت کرد.

 • آیا بیمه بدنه را میتوان به اتومبیل دیگری انتقال داد ؟

  +

  مایل به انتقال بیمه نامه بدنه اتومبیل جدید خود باشید: در این صورت، بیمه پارسیان پس ازکم کردن حق بیمه بدنه اتومبیل اول ،بابت مدت زمان سپری شده ، بیمه نامه دیگری باهمان تسهیلات برای اتومبیل جدید شما صادر خواهد کرد.در نتیجه شما می توانید تخفیفات بیمه نامه خود رابه اتومبیل جدید منتقل نمایید.

  مایل به انتقال بیمه نامه بدنه به مالک جدید اتومبیل خود باشید:درصورتی بیمه نامه بدنه مالک جدید، قابل انتقال خواهدبود که مالک جدید ، به تعهدات بیمه نامه در قبال شرکت بیمه عمل و نسبت به پرداخت مابه التفاوت تخفیفات (اعم از عدم خسارت،گروهی یا موارد مشابه) برای مدت باقی مانده اعتبار بیمه نامه اقدام نماید.

 • آیا بیمه نامه در خارج ازکشور نیز قابل استفاده است ؟

  +

  بله ، شرکت بیمه پارسیان باصدور الحاقیه ترانزیت امکان سفر با خودروی شخصی به خارج از مرزهای ایران را برای شما فراهم می نماید.
   

 • مدارک لازم جهت تشکیل پرونده بیمه بدنه چیست ؟ (برای پرداخت خسارت)

  +

  1-اصل وتصویربیمه نامه های بدنه و ثالث
  2-اصل و تصویر مدارک مالکیت خودرو
  3-اصل وتصویر دوطرف گوا هینامه
  4-اصل یا تصویر برابر اصل شده کروکی مقامات نیروی انتظامی
  5-عکس از مواضع اسیب دیده
  6-پرداخت خسارت به هر میزان الزاما"در وجه مالک خواهد بود وپرداخت خسارت بدون کروکی فقط یک باردر طول مدت اعتبار بیمه نامه میسر است .
  7-بازدید سلامت خودروپس از هرباردریافت خسارت برای ادامه اعتبار بیمه نامه الزامیست .

 • منظور از فرانشیز در بیمه بدنه چیست ؟

  +


  کلا" منظور ازفرانشیز بخشی از خسارت است که بعهده بیمه گذار است که در بیمه بدنه در خسارت سرقت کلی 20% ودر خسارتهای دیگر : حادثه اول 10% حداقل 500.000ریال حادثه دوم 20% حداقل 1000.000ریال وحادثه سوم 30% حداقل 1.500.000ریال می باشد.
        
  در صورتیکه مقصر حادثه مشخص نباشد و یا مقصر خود بیمه گزار باشد تکلیف چیست ؟ (زمانی که خودرو پارک است وشخص ناشناسی تصادف نماید ، زمانی که خود شخص داخل پارکینگ و یا اماکن دیگر به دیوار می زند )    

  اولین کاری که بیمه گزار باید انجام دهد تماس با پلیس 110جهت دریافت گزارش پلیس وسپس مراجعه به مراجع حل اختلاف جهت تایید گزارش پلیس و سپس تهیه مدارک لازم ومراجعه به بیمه پارسیان
        
  ماده ده بیمه را دقیقا شرح دهید .    

  در صورتیکه مالی به کمتراز قیمت واقعی بیمه شده باشد ( یا حق بیمه کمتری نسبت به میزان توافق پرداخت شده باشد) بیمه گرفقط به تناسب مبلغی که بیمه کرده است یا حق بیمه ای که دریافت کرده است با قیمت واقعی مال مسِول خسارت خواهد بود .
        
  آیا شخصی که بیمه بدنه دار د می تواند ، مقصر حادثه را به خاطر رضای خدا ببخشد واز بیمه بدنه خود استفاده کند ؟    

  خیر ، مبلغ خسارت از اموال شرکتهای بیمه است ودر این صورت باید مقصر را به شرکت معرفی کند و وکالت پیگیری خسارت را به شرکت بیمه منتقل کند وسپس از بیمه خود استفاده نمایدکه در اینصورت فرانشیزمربوطه نصف خواهد شد، در هرصورت بخشش مقصر حادثه به معنای صرفنظر کردن از خسارت می باشد .

 • از نظر بیمه در چه موقعی اتومبیل ازدست رفته کلی تلقی می شود ؟

  +

  1-هنگامی که هزینه تعمیر وتعویض قسمتهای اسیب دیده از 70درصد مبلغ بیمه شده بیشتر باشد.
  2-هنگامی که خودرو سرقت شده با شد واز اعلام ان به مراجع قضایی وانتظامی3ماه گذشته با شد وپیدا نشده باشد.

 • در خسارتهای بیمه ای اختلاف بر سر میزان خسارت چگونه حل می شود ؟

  +

  1-با مذاکره وکدخدا منشی و در بیمه بدنه معرفی به مراکز ونمایندگیهای مجاز
  2-تعیین داور توسط طرفین
  3-در صورت عدم توافق مراجعه به مراجع قضایی

 • درهنگام خسارت بیمه بدنه آیا می توان هر گاه فرصت بود برای گرفتن خسارت مراجعه نمود؟

  +

  خیر ،غیر از خسارتهای جانی ، زیاندیده حد اکثر می تواند پس از پنج روز وقوع حادثه را بوسیله فکس ، تلفن ویا پست سفارشی به بیمه گر اطلاع دهد

 • شخصیت راننده در بیمه بدنه چگونه محاسبه می گردد ؟

  +

  در صورتیکه بیمه گزار کلیه قوانین راهنمایی ورانندگی را رعایت کند سالیانه از تخفیفاتی به شرح ذیل استفاده می کند :
  1- یکسال عدم خسارت 25%
  2-دو سال عدم خسارت 35%
  3-سه سال عدم خسارت 45%
  4-چهارر سال عدم خسارت وبیشترشامل 60% تخفیف
  و درصورت استفاده مکرراز بیمه نامه وعدم رعایت قوانین ضمن ابطال بیمه نامه از ارایه پوشش در کلیه شعب ونمایندگیهای بیمه جلوگیری خواهد شد.

 • حق بیمه در بیمه بدنه به چه عواملی بستگی دارد؟

  +

  حق بیمه به سه عامل قیمت خودرو ، حجم موتوروشخصیت راننده بستگی دارد

 • در بیمه بدنه چه خطر هایی تحت پوشش نمی باشد ؟

  +

  1-جنگ ، شورش ،انقلاب ،اعتصاب، تهاجم وخسارتهای مستقیم و غیر مستقیم ناشی از تشعشعات هسته ای
  2-زمین لرزه ، سیل ،واتشفشان
  3-خسارتهای ناشی از عمد بیمه گذار
  4- نداشتن گواهینامه رانندگی متناسب با وسیله نقلیه
  5-حادثه ناشی ازشرب خمرواستعمال مواد مخدر
  6-خسارتهایی که در جریان مسابقات اتومبیل رالی،شرط بندی،ازمایش سرعت ویا اموزش رانندگی روی دهد.
  7-خسارتهایی که متوجه کالاها یا محموله وسیله نقلیه شود
  8-خسارتهای ناشی از حمل مواد سریع الاشتعال
  تذکرمهم : هریک از موارد ذکر شده ممکن است با توافق بیمه گر وپرداخت حق بیمه اضافی قابل خریداری باشد.

 • در بیمه بدنه اتومبیل چه خطرهایی تحت پوشش بیمه می باشد ؟

  +

  الف – خسارتهایی که از برخورد دو اتومبیل یا برخورد اتومبیل با جسم ثابت یا متحرک یا برخورد شیِی دیگر با اتومبیل یا واژگون شدن وسقوط اتومبیل مورد بیمه
  ب – خسارتهای نا شی از اتش سوزی وانفجار
  ج - سرقت کلی اتومبیل 

 • شرايط پرداخت خسارت بدون کروکی (بیمه شخص ثالث) چیست؟

  +


  🔸 هر دو خودرو مقصر و زيان ديده در زمان وقوع حادثه دارای بيمه نامه شخص ثالث معتبر و پيوسته باشند.

  🔹 رانندگان هر دو خودرو دارای گواهينامه مجاز رانندگی وسيله نقليه مورد حادثه باشند.

  🔸 ميان طرفين حادثه، اختلافی وجود نداشته باشد.

  🔹خسارت منجر به جرح نباشد.

  🔸 هر دو خودرو (مقصر يا زيان ديده) به شعبه پرداخت خسارت مراجعه کنند.

  🔹سقف خسارت بدون کروکی 63 میلیون ريال است

.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به بیمه ایران نمایدنگی شهرکرد كد 8734 است هر گونه استفاده از آن پیگرد قانونی دارد ©